התאגיד המתפרק

הדלתות המסתובבות
אוקטובר 30, 2016
בורסת ההימורים של הבנקים
נובמבר 20, 2016

התאגיד המתפרק

התאגיד המתפרק

סארדן בתבונה בחר את רשות השידור הארכאית, המסואבת והבזבזנית, וראה שהדרך היחידה להילחם בשחיתויות, בכוח הוועדים ההרסני ובבזבוז כספי הציבור  (400 השקלים שנגבו מאיתנו היו רק קצה הקרחון) היא לפרק ואותה להקים מחדש גוף שידור ציבורי נקי, יעיל וחסכוני.

לכן הוא כונן רפורמה שעושה בדיוק את זה, ומקימה רשות ציבורית חדשה על שלדה של הישנה, שאמורה להיות מרחב של תקשורת חופשית, חדשנית, בועטת, מעניינת ולטובת האזרח. גויסו מיטב הכישרונות (אגב, בדיקה של האנשים מראה שיש ייצוג מכובד לימין ולמגזר הדתי, כלומר אין פה מקום לביקורת סטייל 'התקשורת השמאלנית'), נבחרו ראשי תאגיד שהם אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ולא מינוי פוליטי עכור, והתחילו לעבוד על הפקות מקור, ערוץ חדשות, ותכנים – כולם ברמה הגבוהה ביותר.

אבל אז, איפשהו בממשל הבלתי-מואר כאן לא אהבו את האופן בו התאגיד יהיה באמת במה של תקשורת חופשית, שתפקידה, לא עלינו, גם לחקור עוולות שלטוניות ללא משוא פנים. התעצבן מי שהתעצבן ונשלח יו"ר הקואליציה דוד ביטן, שיצא בהצעה קונקרטית שהוא מקדם – לסגירת התאגיד. ביטן הוציא מסמך שמראה לכאורה כמה כסף ייחסך כתוצאה מביטול התאגיד. עכשיו, ביטן כמובן הראה מספרים מופרכים ומסולפים (מומלץ לעיין בחוות הדעת של אנשי האוצר שפרצו בצחוק מרמתו ואמינותו של המסמך ובתגובות ברשתות החברתיות של בכירים במכון הישראלי לדמוקרטיה, שכותשים עד עפר את הטיעונים במסמך דנן), הקפיד להתעלם מהעובדות והיטיב לנסות ולזרות חול בעיני הקוראים (ללא הצלחה כרגע).

בעיקר, הוא הצליח להפוך סוגיה קריטית בדמוקרטיה הישראלית לבדיחה. זכרו את משפטה של מירי רגב (מה שווה התאגיד אם אי אפשר לשלוט בו?!), את ההתכופפות של אנשי תקשורת מובילים בפני פוליטיקאים דורסניים שמפחדים מאור השמש חושף האמת, ראו את הנסיון הדורסני והאלים לסגור את התאגיד וחשבו על משטרים אפלים הרבה יותר בהם משתיקים את התקשורת (אטילה שומפלבי, עיתונאי שבהחלט לא מזוהה עם השמאל, היטיב לנסח את ההשוואה).

אנחנו לא עוסקים בנבואות אפוקליפטיות, אבל אם באמת יצליחו לפגוע פה באחת מאבני היסוד המובהקות והמשמעותיות בדמוקרטיה – לא בטוח שתהיה דרך לעצור את ההידרדרות. אנחנו מנסים להתגייס לטובת הנושא, נעדכן כמובן בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *