מפקחת תחת מתקפה

הבנק הבא
מאי 31, 2018
נציבה להשכיר
יולי 1, 2018

מפקחת תחת מתקפה

דורית סלינגר, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון היא אחת הרגולטוריות האמיצות, החדשניות והבועטות שהיו בישראל. היא פועלת ללא לאות לשרת את הלקוח האמיתי שלה – הציבור – ולא את חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, מי שנדמו במרוצת העשורים האחרונים כלקוחות בפועל של המפקחים שקדמו לה. סלינגר עיצבה שורה של נהלים, הנחיות וקווי מדיניות ברורים שנועדו להקל ולהיטיב עם הציבור הרחב, כאשר כמו בכל משחק סכום אפס – מי שעשויה להיפגע היא שורת הרווח המונופוליסטית של הקבוצות העסקיות הגדולות ששולטות בשלושה וחצי טריליון השקלים של הכסף שלנו.

כצפוי במחוזותינו, סלינגר סופגת מתקפות לא פשוטות, משורה של שחקנים משמעותיים, דוגמת לשכת עורכי הדין, איגוד חברות הביטוח, פוליטיקאים, חלק מהעיתונות הכלכלית ואפילו קצת מהאקדמיה. הסיבה היא כמובן שאלה אינם מורגלים במשרת ציבור שזה בדיוק מה שהוא עושה, על חשבון מתן מענה למוקדי הכוח המסורתיים בכלכלה הפוליטית בישראל.

כמובן שהאקט המתבקש הוא לסרס את סלינגר, מקביליה במערכת וכמובן ממשיכיה, כדי שלרגולציה בישראל, שגם ככה נמצאת בנחיתות מבנית אל מול המפוקחים שלה, שכאמור שולטים על הכסף הגדול, תיפולנה עוד שיניים.

ראו פה את הסיקור בדה מרקר על תגובת הנגד לאמביציה של סלינגר להגן על הציבור>>

ופה את מאמרו החד של הראל פרימק, יו"ר משותף של צדק פיננסי.

אנחנו, כציבור חדש שאכפת לו מהפנסיה, הכסף והעושק הציני של חוסר הידע שלו, מחויבים להגן על סלינגר ורגולטורים אחרים שנלחמים באומץ אל מול הכוחות האימתניים ביותר במשק כדי להגן על הזכויות והכסף שלנו. אל תיעלמו גם אתם מהזירה.

Comments are closed.