יותר תספורות, פחות פנסיה

בנק שלנו
יולי 31, 2018
ניצבים בעוז
יולי 31, 2018

יותר תספורות, פחות פנסיה

אנחנו אולי לא יודעים לשים את האצבע מתי זה קרה, אבל היתה נקודה בה תספורת לא היתה כבר רק אקט פשוט אצל מעצב השיער החביב עלינו, אלא מניפולציה חזירית ענקית שכילתה את כספי הפנסיה שלנו, על מנת להעניק לאוליגרכים מקורבים אפשרות להמשיך לנהל את עסקיהם כרגיל, על חשבוננו.

כך התנהלו תספורות החוב – הטייקונים סוחרים בחברות ממונפות במבנה פירמידילי בערבון מוגבל.

מה הכוונה?!

הם שמים מעט מאוד מכספם האישי, גוזרים הרבה מאוד רווחים ודיווידנדים, אבל כשיש הפסדים – אין ערובה אישית, ומישהו נאלץ לוותר על החוב שלהם, אותו הם פשוט לא מחזירים. הישות המוותרת היא כספי הפנסיה שלנו, אותם הפקדנו אצל משקיעים מוסדיים, שהשקיעו בחברות בפירמידות. המוסדיים הללו יודעים שלא יראו את כספם חזרה, לכן עושים מחיקת חוב – כמובן מהכספים שלנו שאצלם. וכך הפנסיה שלנו, שמראש היא קטנה, מדולדלת וסובלת מעמלות ודמי ניהול מנופחים, מצטמקת עוד יותר. מה עם אותם טייקונים/אוליגרכים? טוב ששאלתם. תשובה למשל, ממש מעט לפני שהתבשרנו שמצא גז (גם של הציבור, אבל זה דיון אחר…) במאות מיליארדים, ביקש וקיבל תספורת של כמעט שני מיליארד שקלים. האם הוא החזיר אותה כשהיה יכול (והוא היה יכול!)?! שאלה דבילית כמובן.

אז משפטית אולי יש קייס, אנחנו חייבים לדאוג שציבורית לא יהיה

אותו תשובה מבקש כעת לגייס מהציבור – דרך הנפקת אג"ח באמצעות הפנסיות שלנו – 260 מיליון ש"ח. הוא רוצה את זה לחברה שלו שרשומה בקנדה, בשם "אלעד קנדה". האם לתשובה יש את הכסף? יש ויש. האם בתמורה להנפקה נוספת הוא יחזיר את החוב שלו אלינו? שאלה אפילו יותר מופרכת מזו הקודמת.
שותפינו האדירים צדק פיננסי לא יניחו לזה לקרות, ויזמו קמפיין מיילים. הפעם אנחנו לא מבקשים רק שתעקבו ותתעניינו, אלא שתשקיעו שליש דקה במילוי פרטים, שיבהירו שאנחנו האזרחים לא מוכנים שהפנסיה שלנו תידרס, ושרבים ישלמו ואחד ירוויח. כנסו ללינק הבא>> ותשפיעו על ההחלטה הפיננסית החשובה בחייכם – הפנסיה!

Comments are closed.