בנקאות 2050

עמלה צולבת שוב
פברואר 28, 2018
המאבק לצדק פיננסי הגיע שוב לכנסת
מרץ 30, 2018

בנקאות 2050

זו פעם שנייה ברציפות שיש איחוד מרגש בין מדור 'הדיבור החדש' לזה של האופטימיות, אבל לא יכולנו להתאפק.

החודש הרימו ישראל 2050 מבית התאחדות הסטודנטים בשיתוף עם 'אנו עושים שינוי' כנס חסר תקדים, העוסק בבנקאות ישראל עכשיו ובעתיד. מה חסר תקדים בכנס בנקאות, כמוהו יש כמה וכמה בשנה?!
זו פעם ראשונה שגופי חברה אזרחית מארגנים כנס שעוסק בנושאים המקצועיים, הארד-קור, מכנסים את כל השחקנים המשמעותיים בתחום, בנק ישראל, משרד האוצר, חברות המפתחות תשתיות הדיגיטליות וכמובן ארגוני חברה אזרחית העוסקים בתחום, לדון בתמונת המצב של הסקטור מהמשמעותיים וקריטיים שמעצבים את הכלכלה הישראלית, יוקר המחייה, ועתידנו הפיננסי בכלל. אז חוץ מזה שהיה מרתק, מסעיר, עם כמה אמירות שלא נשמעו קודם לכן (למשל זו של ח"כ רחל עזריה, יו"ר וועדת הרפורמות, שאפיינה בדיוק ובאומץ את השבי הרגולטורי בבנק ישראל), זה כנס שהצליח לכנס יחדיו את אותם צירי מפתח בכלכלה, בפוליטיקה ובחברה הישראלית, ולדבר בצורה הכי מקצועית, קונקרטית וחדשנית על הכלכלה האמיתית בישראל.

הכנס הבהיר משהו חדש יחסית בנוף של תעשיות קלאסיות, ארכאיות ואגרסיביות, כמו תעשיית הבנקאות הישראלית: רק לחץ ציבורי מושכל, חריף, חדשני וקוהרנטי ישפיע על שינוי באופן קבלת ההחלטות הציבוריות, שמשפיעות בצורה ישירה על הדרך בו נחיה פה, הרווחה, הדיור, שוק העבודה והנורמות האזרחיות. הצטרפות ונטילת חלק בפעילות של ארגונים חברתיים נטולי פניות, שעוסקים בליבת הכלכלה הישראלית, עשויה להיראות עמומה, רחוקה ואולי חסרת תועלת, אבל המציאות מוכיחה שזו הדרך האפקטיבית ביותר שנדגמה פה כדי לשנות את שיווי המשקל בין קבוצות אינטרסים צרות וכוחניות לבין הציבור הרחב והמפוזר.

 אל תפספסו את סרטון הפתיחה המוצלח מבית ארץ נהדרת, וכמובן כנסו לדף של ישראל 2050 לעוד תמונות, פוסטים וקטעי לייב:

https://www.facebook.com/israel2050/

שאפו ענק לישראל 2050 שעשו עבודה שלרוב נדרשים כמה וכמה חברות ארגון כנסים, חודשים טובים ומטח פרסומים כדי לבצעה, לאנו, ולכל חברי הקואליציה כמו גם השותפים בסקטור הציבורי, הפרטי והחברתי שהבינו שפה מתעצבת המציאות הישראלית הכלכלית החדשה.

מקווים להמשיך בטרנד הדיבור החדש האופטימי, ואל תפסיקו לבדוק אותנו על זה….

Comments are closed.